پکر ولوبگ توربینی بادی

در کیسه پرکن توربینی بادی با استفاده از نیروی گریز از مرکز که توسط توربین مرکزی دستگاه ایجاد می شود. و در نهایت به کمک باد مواد پودری تقریبا دوفاز شده و از نازل دستگاه با شدت زیادی به بیرون هدایت می شود.

کیسه پرکن توربینی بادی
کیسه پرکن توربینی سه نازل

توزین در این نوع از دستگاه ها

در پکر ولوبگ توربینی بادی جهت داشتن وزن نهایی مناسب این دستگاه ها دارای لودسل و کنترل وزن دیجیتال هستند.به طوری که همزمان با ریخته شدن مواد درون پاکت وزن آن توسط کنترل چک می شود و در نهایت دستور قطع شیر را می دهد.

توزین با دقت بالا

همان گونه که در بالا اشاره شد، شدت خروجی مواد در این نوع از دستگاه نسبتا بالا است. بنابراین اگر بخواهیم دقت وزنی خوبی داشته باشیم نمی توانیم با شیر و کنترلر وزن تک مرحله ای به این هدف برسیم. برای حاصل شدن چنین هدفی، باید از شیر دو مرحله ای (تند ریز و کندریز) به همراه نمایش گر وزن سرعت بالا و دو مرحله ای استفاده کنیم.

عملکرد شیر دو مرحله ای

در این مکانیزم وزن نهایی و یک مرحله قبل از وزن نهایی  به دستگاه کنترل وزن داده می شود. به طوری که دستگاه ابتدا با سرعت زیاد شروع به پر کردن کیسه می کند و وقتی به وزن تنظیمی اولی (اندکی از وزن نهایی کمتر تنظیم شده است) می رسد، کنترلر دستگاه به شیر فرمان صادر کرده و شیر از حالت 100درصد به 50 درصد باز تغییر وضعیت می دهد. که در این حالت مواد با فشار کمتری وارد پاکت می شوند.این قضیه امکان این را می دهد در وزن مناسب بتواند عمل ریختن مواد به پاکت را قطع کرد. همان گونه که گفته شد بعد از رسیدن وزن پاکت به مقدار تنظیمی به عنوان وزن نهایی، شیر کاملا بسته می شود.

اکنون پاکت آماده برداشتن می باشد.

پکر ولوبگ توربینی بادی برای پر کردن مواد زیر مناسب می باشد:

 • گچ غیر میکرونیزه
 • سیمان
 • افزودنی های بتن
 • گروت
 • چسب کاشی

و به طور کلی برای مواد با دانه بندی ریز که عمل چرخش توزین درون آن باعث خرد شدن و آسیب دیدن محصول نشود و همچنین مواد دارای دانه بندی درشت نباشند.

سرعت پر کرد دستگاه های پکر ولوبگ توربینی بادی:

دستگاه پکر ولوبگ توربینی بادی دارای سرعت پر کردن فوق العاده بالایی هستند. بنابراین در کارخانه های سیمان که حجم تولید خیلی بالایی دارند از از این دستگاه کیسه پرکن استفاده می شود

سیستم داخلی دستگاه های روتاری از این نوع می باشند:

دستگاه های روتاری معمولا در جاهایی استفاده می شوند که نیاز به بسته بندی با توان خیلی باشد، بنابراین در دستگاه های روتاری از این مکانیزم توربین و باد و در تعداد بالا و به صورت چرخشی حول یک محور استفاده می شود.

این پرکن ها دارای دقت توزین در حدود یک درصد هستند یعنی یک کیسه 25 کیلوگرمی را می توان با 25+  گرم دقت بسته بندی کرد.

تجهیزات جانبی مورد نیاز دستگاه پکر ولوبگ توربینی بادی

فیلتر گردگیر

در پکر ولوبگ توربینی بادی به دلیل استفاده از باد در محل بارگیری یعنی جلوی نازک گرد و خاک ایجاد خواهد شد که برای حل این مشکل باید از گردگیرها و سیلکون ها جهت جمع آوری و فیلتر کردن آن استفاده شود.

کمپرسور باد

در پکر ولوبگ توربینی بادی به دلیل کمک گرفتن از باد جهت تخلیه مواد در کیسه مصرف باد نسبتا بالایی دارند.بنابراین باید با توجه به میزان تولید و تعداد نازلی که انتخاب می شود، کمپرسور بزرگ تری خریداری شود.

مکانیزم شیر مورد استفاده در دستگاه پکر ولوبگ توربینی بادی

جهت ساخت شیر دو مرحله ای و قرار دادن آن روی این دستگاه ها دو حالت امکان پذیر است. اولی شیر لاستیکی دو مرحله ای و دومی شیر تیغه فلزی دو مرحله ای است.به طوری که انتخاب شیر مناسب دستگاه، سلیقه ای نیست. بلکه باید با توجه به مواد مشتری، شیر مناسب انتخاب شود. تا در حین کارکرد عادی مشکلی پیش نیاید.

نوشتهٔ پیشین
ولوبگ یا کیسه شیردار
نوشتهٔ بعدی
پکر ولوبگ اسکرو ثقلی

به اشتراک بگذارید

آخرین دیدگاه‌ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  You need to agree with the terms to proceed