میکسر پودری

میکسر پودری یا میکسر صنعتی یکی دیگر از محصولات شرکت ابراماشین می باشد. ولی کاربرد و نحوه عملکرد میکسر پودر چیست؟

امروزه در بسیاری از صنایع و کارخانه ها نیاز است که دو یا چند ماده پودری مختلف با نسبت مشخص، کاملا با هم ترکیب شوند. البته باید این ترکیب شدن به صورت کاملا یکنواخت باشد. در این صورت دستگاه میکسر پودری کارایی دارد.

مهمترین نکته در در مورد دستگاه میکسر صنعتی این است که مطمئن باشیم محصول نهایی در تمام قسمت ها به صورت کاملا یکنواخت و یک دست مخلوط شده است.

این دستگاه در ساخت و ساز، دارو سازی، تولید مواد غذایی، پودرهای شیمیایی و محصولات بهداشتی و … کاربردهای متنوعی دارد.

شرکت ابراماشین انتخاب گسترده ای از انواع مدل های دستگاه میکسر صنعتی برای صنایع کوچک و بزرگ ارائه کرده است. که یافتن مخلوط کن پودر متناسب با نیازهای شما را آسان می کند.

توضیحات کلی میکسر پودری شرکت ابراماشین

 • دستگاه از جنس استیل ضد زنگ 304 یا 316 می باشد.
 • طراحی اختصاصی با توجه به سفارش مشتری و متناسب با مواد میکس شونده
 • طراحی مخزن در ابعاد مختلف از 100 تا 20000 لیتر
 • ترکیب مواد به صورت کاملا یکدست بدون ایجاد سرو صدای و لرزش اضافی
 • قابلیت نصب چرخ در زیر پایه ها برای سهولت در جابجایی
 • قابلیت نصب اسانس پاش بر روی دستگاه
 • گارانتی یک ساله دستگاه

نحوه عملکرد میکسر پودر

میکسر پودر دارای یک موتور گیر بکس است. این موتور گیر بکس به یک شفت که در داخل مخزن قرار دارد متصل است که آن را با سرعت پایین می چرخاند. علاوه بر این در داخل مخزن تیغه ها یا پره هایی وجود دارد که به شافت متصل می باشند. وقتی گیربکس شفت را به چرخش در می آورد، تیغه های کوچک پودر را از وسط مخزن به سمت کناره ها منتقل می کنند و سپس تیغه های بزرگ تر پودر را به وسط می آورند.

اندازه ی این تیغه های میکسر بسیار مهم است تا بتوانیم فاکتور مخلوط شدن یکنواخت در همه قسمت های محصول نهایی را تضمین کنیم.

حال به بررسی هر یک از اجزای میکسر صنعتی به صورت مختصر می پردازیم:

اجزای میکسر پودری
اجزای میکسر پودری

مخزن دستگاه میکسر صنعتی

مخزن دستگاه میکسر صنعتی بخشی است که پودرهای در این قسمت قرار می گسرند و با یک دیگر آمیخته می شوند. دارای دریچه ورودی پودر و همچنین دریچه خروجی پودر می باشد. این دریچه خروجی در قسمت زیرین و در وسط مخزن می باشد تا مواد به صورت کامل از مخزن خارج شوند.

لازم به ذکر است که شرکت ابراماشین بنا به سفارش مشتریان گرامی قادر است این دریچه خروجی را به صورت دستی یا اتوماتیک (دارای جک پنوماتیک) طراحی و تولید نماید.

این مخزن می تواند اشکال مختلف داشته باشد برای مثال مخزن U شکل و مخزن V شکل، مخزن بشکه ای ، مخزن گردان و …

مخزن دستگاه با توجه به کاربرد آن و همچنین نیاز و سفارش مشتری، می تواند دارای ظرفیت متنوع باشد. شرکت ابرا ماشین تولید کننده دستگاه میکسر پودری با ظرفیت مخزن 100 الی 20000 لیتر می باشد.

پایه های دستگاه میکسر پودری

پایه های دستگاه که نگهدارنده مخزن می باشند. این پایه ها بستگی به ظرفیت مخزن دارند. برای سهولت در جابجایی دستگاه در زیر پایه ها می توان چرخ هایی قرار دارد.

 موتور گیربکس

موتور گیر بکس در بیرون از مخزن و در پشت آن قرار دارد. این موتور به شفت های داخل مخزن متصل است. موتور گیربکس با به چرخش در آوردن شفت ها و تیغه های و پره های متصل به آن، به مخلوط شدن مواد کمک می کند. نوع موتور گیربکس با توجه به ظرفیت و نوع کابرد دستگاه میکسر پودری متفاوت است.

پره های دستگاه میکسر پودر

پره های دستگاه می توانند اشکال مختلف داشته باشند که با توجه به نوع پره به کار رفته در دستگاه میکسر پودر، به دونوع کلی میکسر پدل بلندر و میکسر ریبون بلندر تقسیم می شود. که هر یک از آنها را به صورت جداگانه معرفی خواهیم کرد.

افزدون قابلیت اسانس پاش بر روی میکسر پودر

گاهی اوقات در کنار ترکیب پودرها نیاز است که یک مایع به صورت اسانس بر روی پودرهای ترکیبی اسپری شود. شرکت ابراماشین در صورت تمایل مشتری اسانس پاش را بر روی میکسر طراحی و نصب می نماید. این اسانس پاش باید متناسب با نوع مایع و حجم مورد نیاز از آن باشد. اسانس مورد نظر را باید در مخزن اسانس پاش بریزیم. اسانس پاش بوسیله پمپ پیستونی، مایع اسانس را در همه قسمت های پودر به صورت یکدست اسپری می کند.

 

گارانتی دستگاه میکسر پودری ابراماشین

شرکت ابراماشین دستگاه های میکسر پودری خود را به مدت یکسال ضمانت می نماید که این ضمانت شامل تمام قطعات از جمله موتور و گیر بکس نیز می باشد. البته این گارانتی در صورتی اعتبار دارد که دستگاه توسط یکی از پرسنل شرکت راه اندازی شود. در ضمن راه اندازی دستگاه توسط پرسنل شرکت به صورت رایگان انجام می گردد.

میکسر های پودری این شرکت  در دو نوع ریبون بلندر و پدل بلندر ساخته می شود که هر کدام در نوع خود برای مواد مختلف کارایی خاص خود را دارد. بنابراین برای انتخاب یک میکسر مناسب میباست با کارشناس فنی شرکت تماس تلفنی حاصل نمایید و با مطرح کردن محصول تولیدی مورد نظر خود  این کار را انجام دهید

نوشتهٔ پیشین
دستگاه کیسه پرکن ولوبگ
نوشتهٔ بعدی
ماشین آلات پرکن و بسته بندی

به اشتراک بگذارید

آخرین دیدگاه‌ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  You need to agree with the terms to proceed