ماشین آلات پرکن و بسته بندی

دستگاه کیسه پرکن

دستگاه کیسه پرکن یکی از اصلی ترین محصولات شرکت ابراماشین می باشد به طوری که دستگاه کیسه پرکن در انواع مختلف توسط این شرکت طراحی و ساخته می شود.

امروزه با توجه به نیاز روز افزون صنایع به بسته بندی محصول خود در اشکال مختلف، بسته بندی در کیسه یکی از پرمصرف ترین نوع بسته بندی ها می باشد.

به طوری که می تواند از کیسه های یک کیلوگرمی مثل بسته بندی مواد غذایی فروشگاهیتا کیسه های پنجاه کیلوگرمی غلات و دیگر مواد اولیه کارخانجات باشد.

بسته بندی در کیسه های بزرگتر از پنجاه کیلوگرم

معمولا بسته بندی کیسه از پنجاه کیلوگرم افزایش نمی یابد چرا که جا به جایی و بارگیری و همچنین تخلیه بار چنین کیسه هایی بسیار سخت و سنگین خواهد بود.

بنابراین برای چنین مواردی از کیسه و دستگاه کیسه پرکن استفاده نمی شود. بلکه در این موارد از کیسه های بیگ بگ و به دنبال آن از بیگ بگ پر کن ها استفاده می شود.

دستگاه های پرکن بیگ بگ یا جامبو پرکن ها هم یکی از محصولات اصلی شرکت ابرا ماشین می باشد که جهت مشاهده نمونه محصولات می توان در بخش جامبو پرکن ها آن ها را مشاهده نمایید.

انواع دستگاه پر کن

دستگاه کیسه پرکن دو نوع درب باز و درب بسته دارد. فرق این دو دستگاه در استفاده از نوع کیسه ای می باشد که قرار است مواد درون آن ریخته شود.

در حالت کلی بسته بندی محصول در دو نوع از کیسه ها امکان پذیر است که بسته به نوع کیسه انتخابی می بایست دستگاه کیسه پرکن متناسب با آن را نیز خریداری کرد.

در ادامه به این دو نوع کیسه و دستگاه کیسه پرکن مناسب با آن اشاره کرده ایم.

دستگاه پر کن درب باز

اگر کیسه انتخاب شده جهت ریختن محصول درون آن از نوع کیسه هایی باشد که بعد از پر شدن می بایست توسط چرخ دوخت و با توسط دوخت حرارتی دهانه کیسه دوخته و بسته شوند، آنگاه دستگاه های کیسه پر کن درب باز یا دهانه باز گزینه مناسبی جهت پر کردن این نوع بسته بندی می باشد.

دستگاه کیسه پر  کن درب بسته (کیسه های ولو بگ یا کیسه سیمانی)

منظور از درب بسته به پاکت ها یا کیسه هایی اطلاق می شود که قبل از پر شدن کیسه از هر چهار طرف بسته می شوند و تنها یک دربی کوچک و معمولا در حد اینکه یک لوله با قطر 6 سانت وارد پاکت شود در بالا سمت راست قرار دارد.

در این نوع بسته بندی بعد از این که لوله 6 یا به اصطلاح نازل عمل پر کردن پاکت را انجام داد و از آن بیرون کشیده شد، دیگر محل مورد نظر نیاز به دوخت ندارد و طراحی پاکت به گونه ای است که از آن محل مواد یا اصلا به بیرون ریزش نخواهد داشت و یا اندکی ریزش خواهیم داشت که قابل چشم پوشی کردن است.

در ادامه مطالب توضیحی کامل و مفصلی در ارتباط با این نوع از دستگاه ها و پاکت های مربوطه خواهیم داشت.

پس از این به بعد بجای استفاده از کلمه کیسه پر کن درب بسته از اصطلاح اصلی آن به نام کیسه پر کن های ولو بگ یا پکرهای ولوبگ استفاده خواهیم کرد.

فرق دستگاه های کیسه پر کن مواد پودری و گرانول و پلت در چیست؟

فرق این دستگاه ها نسبت به هم تنها در شیوه و مکانیزم هدایت مواد از درون هاپر و سیلوی دستگاه به سمت پاکت یا مخزن توزین است.

بطور مثال برای بسته بندی پلت که یکی از محصولات مربوط به صنایع دام و طیور است نمی توان از اسکرو و مادون جهت انتقال مواد از ورودی دستگاه به مخزن توزین یا کیسه در حال توزین استفاده کرد.

چرا که این مواد (پلت) بسیار ترد و شکننده هستند و اگر ما بخواهیم با تجهیزاتی مثل اسکرو و مادون آن ها را جا به جا کنیم عمل خردایش ناخواسته پیش خواهد آمد.

بنابراین در دستگاه های کیسه پر کن گرانولی و پلت از سیستم تسمه نقاله به جای اسکرو استفاده می شود.

ولی برای مواد پودری همان سیستم اسکرو بسیار مناسب است.

نوشتهٔ پیشین
میکسر پودری
نوشتهٔ بعدی
میکسر ریبون بلندر

به اشتراک بگذارید

آخرین دیدگاه‌ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  Fill out this field
  Fill out this field
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  You need to agree with the terms to proceed