دستگاه کیسه پرکن ولوبگ

کیسه پرکن توربینی بادی

معرفی دستگاه کیسه پر کن ولوبگ (پکرهای ولوبگ)

از آنجا که این نوع بسته بندی جدیدا وارد بازار ایران می شود گاها به دلیل همین زیاد معرف نبودن این دستگاه ها به آنها دستگاه های پر کن سیمان یا پاکت پر کن گفته می شود. ولی در واقع نام اصلی این دستگاه ها دستگاه کیسه پر کن یا پکر ولوبگ می باشد.

قبل از معرفی عملکرد دستگاه کیسه پرکن ولوبگ بهتر است یک نگاه کلی به پاکت یا کیسه ولوبگ داشته باشیم برای آشنایی با پاکت یا کیسه ولوبگ بر روی کیسه ولو بگ کلیک کنید.

پکرهای ولوبگ

این نوع از دستگاه های کیسه پر کن مناسب برای پر کردن پاکت های ولوبگ با دقت وزنی یک درصد می باشد در دون نوع خطی و روتاری وجود دارد.

پکر ولوبگ خطی

در کارخانجاتی که تولید خیلی بالایی ندارند از پکرهای ولوبگ خطی استفاده می شود که در این صورت برای رسیدن به ظرفیتبسته بندی مناسب با خط تولید باید تعداد نازل های دستگاه را به صورت خطی و در کنار هم افزایش داد.

پکر ولوبگ روتاری

روتاری در انگلیسی به معنی پرخش می باشد و معنی آن این است که در کارخانجاتی مانند کارخانه سیمان که از ظرفیت تولید فوق العاده برخوردار هستند پکرهای ولوبگ خطی دیگر جوابگوی خط تولید آن ها نیستند بنابراین در این نوع از کارخانجات باید از پکرهای روتاری با 16 نازل چرخش استفاده کرد.

مقایسه دقت توزین در پکرهای سیمان نسبت به دستگاه های کیسه پر کن دهانه باز

در حالت کلی پکرها به دلیل نوع طراحی و ساختار پر کردن مواد نمی توانند دقت توزین نهایی خوبی نسبت به کیسه پر کن های درب باز (دهانه باز) داشته باشند. ولی شرکت ابراماشین یک نوع خاصی از دستگاه کیسه پرکن ولوبگ را طراحی کرده است که نسبت به پکرهای روتین موجود در بازار دقت وزنی فوق العاده بالایی دارد.

ظرفیت کیسه های ولو بگ

کیسه های ولوبگ یا همان پاکت های ولو بگ در کوچکترین ظرفیت یعنی 5 کیلوگرم تا بزرگترین ظرفیت یعنی  50 کیلو گرم ساخته می شود

لوله یا نازل وارد شونده به کیسه در دستگاه کیسه پرکن ولوبگ

معمولا لوله یا نازل در دو نوع لوله قطر6 سانتی و لوله قطر 8 سانتی ساخته می شود که هریک نسبت به دیگری مزایا و معایب خاص خود را دارند .

لوله قطر 6 سانت مناسب برای پرکردن مواد داخل کیسه های کوچک (تا ظرفیت 20 کیلو ) و لوله قطر 8 سانت مناسب برای پرکردن مواد داخل کیسه های بزرگتر (25 کیلو تا 50 کیلو ) است.

توجه هر چقدر عرض کیسه بزرگتر باشد لوله بزرگتری می تواند بعنوان نازل قرار گیرد که این موضوع باعث میشود سرعت تخلیه دستگاه بیشتر شود.

-در کیسه های ولو بگ نیاز به وجود کارگر ثانویه برای دوختن سر کیسه ها  نمی باشد

-بسته بندی کیسه های ولو بگ به دلیل مکعبی بودن بسیار شکیل تر از کیسه های معمولی است که نیاز به دوخت دارند.

دقت توزین دستگاه کیسه پرکن ولوبگ

اگر شاسی دستگاه این قابلیت را داشته باشد که اجازه ندهد لرزه های تولید شده در قسمت های گردان و متحرک وارد مجموعه لودسل ها شود آنگاه امکان داشتن یک ترازوی خوب مهیا می شود.

بنابر این دستگاه های ساخت شرکت ابراماشین با استفاده از تکنیک فوق این امکان را فراهم کرده است که دستگاه تلرانس بسیار خوبی داشته باشد.

انتخاب دستگاه کیسه پرکن ولوبگ مناسب با مواد مشتری جهت پر کردن کیسه های ولوبگ:

دستگاه های کیسه پرکن سیمانی (ولوبگ پکرها) مانند دستگاه های کیسه پرکن معمولی و دهانه باز نیستند که شما بتوانید با یک نوع دستگاه، انواع مختلفی از پودرها و گرانول ها را با دانه بندی و سایزهای مختلف درون کیسه یا پاکت پر کنید.

بلکه با توجه به مواد و محصول تولیدی شما می بایست با کارشناس فنی این شرکت مشاوره کنید تا یکی از پنج مدل دستگاه ساخته شده توسط این شرکت را به شما پیشنهاد دهد.

در ادامه این پنج مدل دستگاه کیسه پرکن ولوبگ را به شما معرفی می کنیم.

انواع دستگاه های کیسه پر کن سیمانی (پکر ولوبگ)

  1. پکر ولوبگ توربین بادی
  2. پکر ولوبگ اسکرو ثقلی
  3. پکر ولوبگ اسکرو فشاری
  4. پکر ولوبگ اسکرو اصلی و فرعی
  5. پکر ولوبگ بادی

ارتفاع دستگاه کیسه پرکن

با توجه به این که دستگاه کیسه پرکن ولوبگ دارای قیف می باشد باشد یا نه، ارتفاعش متغییر است و همچنین تک نازله یا دو نازله بودن دستگاه کیسه پرکن نیز در ارتفاع دستگاه موثر است.

سرعت پر کردن

سرعت پر کردن دستگاه های کیسه پرکن ولو بگ به نوع کیسه دهانه باز و کیسه دهانه بسته نیز بستگی دارد.

سرعت پر شدن کیسه های ولو بگ به دلیل داشتن دهانه ورودی کوچک معمولا کمتر از کیسه های دهانه باز است.

بنابر این سرعت پر شدن کیسه های دهانه باز 10 ثانیه وکیسه های دهانه بسته 20 ثانیه می باشد.

مدت زمان تحویل دستگاه

مدت زمان تحویل دستگاه کیسه پرکن توسط شرکت ابرا ماشین 30 روز کاری بعد از بستن قرار داد و وصول اولین پیش پرداخت.

رنگ دستگاه

رنگ دستگاه کیسه پرکن ولو بگ به صورت سفارشی می تواند درست شود ولی در حالت کلی رنگ دستگاه ها تماما رنگ کوره ای مقاوم است.

شاسی دستگاه

شاسی دستگاه کیسه پرکن ولو بگ به گونه ای است که بتوان دستگاه را تراز در موقعیت خود نصب کند.

مدت زمان گارانتی دستگاه کیسه پرکن ولوبگ

شرکت ابرا ماشین دستگاه کیسه پرکن ولوبگ خود را به مدت یک سال گارانتی می نماید و این گارانتی در صورتی اعتبار دارد که دستگاه را یکی از پرسنل شرکت راه اندازی کرده باشد.

فهرست